Лайфхаки

Догляд за виноградом восени: поради досвідчених садівників

Середина осені – важливий час для тих, хто вирощує в своєму саду виноград. Рослину потрібно правильно підготувати до зимівлі.


Правильне підживлення винограду

Після того, як з винограду зняли ягоди, лози потрібно підгодувати. Восени вносять фосфорно-калійні добрива. Азотні добрива восени зашкодять рослинам – вони потрібні тільки навесні.

Як проста й органічна підгодівля для винограду підійде 100-200 г деревної золи на кущ.

Її вносять під перекопування або вливають в розчині. Деякі садівники вносять на відстані близько півметра від куща перегній або перепрілий компост.

 

Осіння обрізка винограду

Після того, як у винограду опаде листя, його потрібно обрізати.

Спочатку зрізають хворі і поламані пагони. Потім обрізають слабкі – короткі і тонше 5 мм в діаметрі. Під час обрізки з виноградної лози зрізається до 90% нового приросту. На кущі залишають мінімально необхідну кількість лоз плодоношення і сучків заміщення.

З двох хороших пагонів видаляють той, який росте в сторону від шпалери. Так виноград буде легше підв’язувати. Зайві молоді пагони добре підходять для розмноження винограду живцями.

 

Полив винограду перед зимівлею

Досвідчені садівники радять після обрізки, але до промерзання ґрунту рясно полити виноград. На піщаному грунті кожного куща потрібно до 60 л води, а на суглинку або на чорноземі – до 30 л.

 

Читайте також: Омлет “Тамаго” по-японськи: швидкий рецепт ранкової страви

Перед осіннім поливом навколо підстави штамба викопується канавка глибиною близько 10 см. Вона затримає воду, не даючи їй розтікатися по ділянці.

 

Укриття винограду на зиму

В регіонах, де взимку випадає багато снігу, виноградну лозу вкривають мульчею або засипають землею, а зверху кладуть покривний матеріал.

У регіонах з суворим кліматом і частими вітрами лозу радять загортати в спанбонд або агроволокно, потім засипати мульчею і вкривати матеріалом.

При укритті лозу треба прикріплювати до землі, щоб вона не випросталася.

Досвідчені садівники укладають лози в довжину уздовж ряду, не скручуючи її в кільця. З обох сторін укриття повинні бути вентиляційні отвори, щоб при відлизі кущі виноградного соку не запліснявіли.

Вам також має сподобатись...