Новини

Переговори з росіянами точаться постійно, проте важко ламаються стереотипи – Подоляк

Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк, який є постійним учасником переговорів української та російської делегацій про мир, розповів, що переговори онлайн продовжуються щодня і що Україна не йде на поступки у питаннях територіальної цілісності. Про це Подоляк сказав в інтерв’ю ВВС

 

“Переговори в онлайні йдуть постійно, є багато спірних питань, адже президент чітко висловив свою позицію щодо територіальної цілісності, принципових гарантій безпеки – тобто того, що для нас є важливими аспектами. Переговори постійно йдуть у форматі онлайн, є багато консультативних груп , які залучені до цього процесу.

Структура переговорів справді складна. Є переговорна група, яку всі знають, а є багато груп, які працюють у різних форматах. Є політичні радники, і це не тільки російські чи українські, з нашого боку це Андрій Єрмак, який працює з політичними радниками з інших країн, які можуть бути країнами-гарантами…

 

Читайте також: У окупантів залишилося боєприпасів та їжі на три дні – Генштаб

 

Політичні радники активно працюють у консультаційному режимі. Крім того, є юридичні групи, які мають усе вивірити. Також є консультативні групи, які аналізують, як це сприйматиметься українським суспільством”.

Подоляк також підкреслив, що між делегаціями є домовленість не обговорювати напрацювання “документу” доти, доки не буде погоджено компромісну позицію, яка може бути оприлюднена.

За його словами, “російська сторона часто вкидає якісь свої історії”, щоб створити психологічний тиск на українську сторону та спровокувати конфлікт в українському суспільстві.

Вам також має сподобатись...