Лайфхаки

Не хвилюйтесь, якщо у вас маленька кухня: поради, як зробити її максимально комфортною і затишною

У багатьох сучасних квартирах передбачена зовсім невелика кухня. Але кожному власнику житла хочеться, щоб приміщення було не тільки візуально затишним, але і максимально комфортним.

Є деякі поради, які допоможуть розширити кухонний простір і вмістити на невеликій площі все те, що необхідно для повноцінного функціонування.

Планування приміщення

По можливості потрібно використовувати відкрите планування. У невеликих квартирах дуже актуально те, що кожен квадратний метр можна використовувати для кількох цілей.

Відкрите планування допоможе вдало розташувати меблі і знайти місце для ще однієї зони. Наприклад, для їдальні.

Окремо увагу потрібно приділити зоні, яка знаходиться безпосередньо під вікном.

Туди можна поставити стіл, невелику стійку для посуду.

На крайній випадок, можна розмістити вздовж підвіконня просто відкриті полиці. Залишати значний простір навколо вікна повністю невикористаним – в невеликій квартирі буде недозволеною розкішшю.

 

Читайте також: Обрізаємо смородину восени: поради від досвідчених садівників

 

Підбір меблів

Габаритний стіл можна замінити на барну стійку, яка займає набагато менше місця. А на стінах краще розмістити більше шафок, в яких можна заховати масу речей. Техніку слід вибрати вбудовану, вона займе значно менше місця.

Можна спроєктувати кухню так, щоб “сліпі зони” теж виявилися задіяні. Наприклад, використовувати кути – там легко розміщуються ящики або висувні полки.

 

Кольорова гамма

У невеликій кухні дуже важливо візуально розширити обсяг.

Порада для цього стандартна: вибирати якомога більше світлі тони меблів і шпалер.

Відмінно розширять кухню глянцеві і прозорі поверхні. А ось декоративних деталей і яскравих акцентів повинно бути мінімум.

Вам також має сподобатись...