Нові кухонні прилади і посуд з’являються на прилавках магазинів ледь не кожен день. Герої реклами наполегливо радять купити черговий товар, а самі ми часто тримаємо на кухні речі, які давно б пора відправити у відро для сміття.
Багато банок зі спеціями
Спочатку ідея поставити на кухні набір ємностей для спецій здається не таким вже поганим. Принаймні з точки зору підтримки порядку. Але наша кухня не картинка з журналу, а робоча зона, де таке розмаїття спецій на кожен день просто не знадобиться.
У невикористовуваних банках для спецій накопичується пил, під ними збирається харчове сміття, та й термін зберігання приправ не нескінченний. Зрештою, більшість з них просто полетить у смітник.
Сильнодіюча побутова хімія для прибирання
Мало того, що деякі хімічні засоби не поєднуються один з одним, так і зберігання їх поруч з духовкою або місцем прийому їжі небезпечно.
Краще скласти всі засоби для чищення в окрему коробку і заховати в комору або хоча б в дальню шафу. Бажано вибрати поличку вище, щоб уберегти від небезпеки отруєння дітей і тварин.
Посуд з тефлону
Переваги готування в посуді з антипригарним покриттям очевидні: їжа в ній не підгорає, можна заощадити на олії для смаження, а мити її взагалі не складає труднощів.
Прекрасна картина була затьмарена дослідженнями, в ході яких з’ясувалося, що разом з їжею, приготованою на сковороді з тефлоновим покриттям, в організм людини потрапляють токсичні хімічні речовини.
Тканинні штори
Кухня безумовно не те місце, де варто морочитися з багаторівневими тканинними шторами. Прати їх доведеться набагато частіше, ніж штори в інших кімнатах. Вони вбирають запахи їжі, швидко брудняться, на них з’являються жирні плями від олії.
Читате також: Анжеліка Варум прокоментувала, чому не їздить на територію Криму
Благо є гідні альтернативи, наприклад жалюзі або рулонні штори. Просто протираючи їх мильним розчином і водою раз в тиждень, ви позбавите себе від зайвої домашньої роботи.
Пластикове кухонне приладдя
Ложки, лопатки і вінчики, зроблені з пластику, можуть привабити нас своїм дизайном і дешевизною.
Однак безпека їх використання сумнівна. Під час приготування їжі з деяких видів пластику виділяються шкідливі речовини, які потрапляють в наш організм.
Силіконовий тримач для губок
Тримачі для губок спочатку здаються ідеальним рішенням. Однак при тривалому використанні стає зрозуміло, що бруд, який до цього накопичується на губці, залишається на утримувачі.
Незважаючи на отвори для стікання води, волога все одно залишається всередині, і з часом там з’являється цвіль. Мити тримач досить складно, навіть після посудомийки він не виблискує чистотою.
Алюмінієва фольга
Ми звикли застосовувати алюмінієву фольгу не тільки для зберігання продуктів, але і для їх приготування.
Однак дослідження показують, що робити так не варто. При використанні фольги для запікання страв в духовці в організм людини може надходити алюміній. Причому в кількості, яка небезпечна для здоров’я.
Керамічний посуд
Кілька досліджень показали, що використання такого посуду за прямим призначенням може бути небезпечним для здоров’я. Кераміка може стати в нагоді для декору або, наприклад, для зберігання біжутерії. А ось їду краще накладати в посуд з інших матеріалів.