Новини

7 Продуктів, які не можна їсти перед сном, якщо хочете добре виспатися

Хто погано спить ночами, нерідко звинувачує цього денний стрес. Звісно, ​​у багатьох випадках це так і є. Але проблеми зі сном можуть мати відношення не лише до стресу, іноді винне й харчування.

А саме, є продукти, які перешкоджають гарному здоровому сну, і якщо насолоджуватися ними ввечері, не вдасться швидко заснути, сон буде неспокійним і уривчастим, а ранковий підйом здасться сходженням на Еверест.

Від чого краще відмовитись?

1. Хліб із цільного зерна

З’їдений пізно, він багатьох “б’є” по шлунку. У цьому виді хліба багато клітковини, переробка якої може призвести до шлункового тиску та здуття живота.

Це досить важка робота для шлунково-кишкового тракту. Якщо в пізню годину мучить голод, краще вдатися до шматка житнього чи білого хліба – вони легше засвоюються.

2. Алкоголь

Вечірня насолода келихом вина або пива часто не задовольняється лише цією кількістю. Але алкоголь увечері безперечно викликає проблеми зі сном, навіть якщо вдається швидко заснути.

Алкоголь підвищує кров’яний тиск. З високим пульсом навряд чи вдасться міцно поспати наступного ранку.

 

3. Шоколад та інші солодощі

Цукор також підвищує кров’яний тиск, тому що його насолода – це чиста енергія, яка має бути витрачена. Про який спокійний сон може йтися, якщо організм бадьорий і енергійний?

 

4. Солодка

Це привабливо – перекусити солодкими паличками перед телевізором. Але солодка містить не тільки багато цукру, але й рослинну речовину гліциризину, який також підвищує кров’яний тиск.

 

Читайте також: Картопляне пюре смачніше, ніж у ресторані: все завдяки секретному інгредієнту

 

З солодкою тіло буквально струшується та оживає. Про сон уже й думати нема чого.

5. Кавун

Хоча він смачний і корисний для здоров’я, але перекус кавуном перед сном – не надто хороша ідея, тому що він здебільшого складається з води та посилює позиви до сечовипускання.

Щоб постійно не ходити в туалет уночі, краще вибрати інші фрукти.

 

6. Салат

Це теж корисна для здоров’я страва, але не до вечері. Салат може коштувати сон.

Багато хто не переносить сиру їжу вечорами, тому що вона може призвести до здуття живота, тиску в шлунку і болю в животі. Якщо таке спостерігається, краще відмовитись від салату.

 

7. Картопля фрі

Вона особливо добра при вечірньому перегляді серіалів – хто ж сперечається? Але їсти картоплю фрі вечорами теж не варто.

Смажені картопляні палички містять багато жиру, який важко засвоюється. Таким чином, шлунок довго працюватиме, щоб переварити картоплю, – а це неспокійна ніч.

Тому якщо ночами не вдається добре відпочити, спочатку треба перевірити і скоригувати свою дієту – особливо вечірню.

Вам також має сподобатись...