Новини

6 Причин читати більше художньої літератури

Дослідження доводять, що вигадані історії корисніші для мозку, ніж реальні.

 

1.Свобода від стереотипів

Література демонструє закони, за якими працює суспільство, і підвищує толерантність до представників меншин і пригноблених.

В одному з досліджень п’ятикласники читали уривки з «Гаррі Поттера». Учитель допомагав їм аналізувати текст, в якому простежувалася лояльна позиція Гаррі Поттера до бруднокровних – учнів, які народилися в сім’ях маглів.

Після трьох уроків діти стали терпимо ставитися до іммігрантів, гомосексуалів і біженцям.

 

2.Тверда пам’ять і логіка

Щоб запам’ятати всіх персонажів «Війни і миру» і розібратися в перипетіях сюжету, потрібні не тільки міцні нерви, але ще розвинена пам’ять і логіка. Пробираючись через складний роман, ви продовжуєте життя своєму мозку.

Доведено, що завзяті читачі в старості на 32% рідше страждають від хвороби Альцгеймера.

Чим довший вибраний вами твір, тим краще працює ваш мозок.

 

3.Розвинена емпатія

Читання художньої літератури розвиває емпатію та допомагає уявити себе на місці іншого. Це пов’язано з тим, що мозок обробляє прочитану і реальну інформацію однаково.

Ліва скронева частка, що відповідає за сприйняття мови, змушує мозок думати, що він робить те, що насправді робить герой твору. Цей феномен відомий як «втілене пізнання». Читаючи, ми буквально переміщаємося в тіло персонажа.

Завдяки художній літературі ми перестаємо концентруватися на собі і починаємо розуміти поведінку і мотивацію оточення.

 

Читайте також: Шоколадний торт в мікрохвильовці за 45 хвилин

 

4.Багатий словниковий запас

Результати досліджень показують пряму залежність між кількістю прочитаної художньої літератури і словниковим запасом.

Якщо ви хочете говорити красиво, читайте художню літературу. Так ви навчитеся краще формулювати думки і розповідати історії, позбудетеся від шаблонних фраз в мові і на письмі.

 

5.Смирення з невизначеністю

Стабільність – міф, однак цінителів романів це мало турбує. Дослідження продемонструвало, що люди, які читають вигадані історії, відчувають менше необхідності в когнітивній визначеності, ніж ті, хто читає нон-фікшн.

В ході експерименту 100 студентів з Торонтського університету прочитали один з восьми оповідань або одне з восьми есе. Після чого кожен заповнив опитувальник, що оцінює рівень їх емоційної потреби в визначеності і стабільності.

Результати показали, що учасники, котрі читали розповіді, простіше ставляться до хаосу і нестабільності. Значить, вони мислять ширше і підходять до вирішення проблем творчо.

 

6.Здоровий сон і міцні нерви

Вихід у вигадану реальність корисний всім, хто перебуває у стресовому стані, але книга – найефективніший засіб. Дослідження показують, що всього шість хвилин читання знижують пульс і розслаблюють м’язи на 68%.

Для порівняння: прослуховування музики заспокоює на 61%, прогулянка – на 42%, а відеогра – на 21%.

Читання – ідеальне заняття перед сном. Воно відволікає, розслабляє і допомагає заснути.

Вам також має сподобатись...