Новини

5 Причин чому варто їсти шоколад

Вчені провели масштабне дослідження, яке довело, що шоколад все-таки приносить користь нашому здоров’ю.

Шоколад має гарний смак саме завдяки поєднанню речовин, що підвищують настрій, наприклад, кофеїн, теобромін, тирозин і триптофан.

Однак важливо обирати темний шоколад з високим вмістом какао, оскільки він приносить більше користі здоров’ю, ніж молочний, і в ньому міститься менше жиру і більше антиоксидантів, що добре позначається на нашій фігурі.

Отже.

Причина 1

Шоколад підтримує здоров’я серцево-судинної системи

Вживання шоколаду може знизити кров’яний тиск, зменшити ризик появи інсульту і надавати протизапальну дію, – це пов’язано з високим вмістом в шоколаді хімічних речовин, а саме флавоноїд.

 

Причина 2

Шоколад запобігає утворенню тромбозу
Флавоноїди, про які було сказано вище, також допомагають зупинити окислення LDL або «поганого» холестерину, що запобігає утворенню тромбів в артеріях.

Флавоноїди містять більше 50% насиченого жиру, тобто стеаринову кислоту, присутню в какао-маслі, який не підвищує рівень холестерину і навіть може збільшити рівень «хорошого» холестерину в крові.

 

Причина 3

Шоколад сприяє роботі мозку

 

Читайте також: Квасимо смачні помідори, не чекаючи зими

Хімічна речовина, епікатехін, виявлена в какао і зеленому чаї, також може допомогти захистити мозок від прояву липких білків або амілоїдних тілець, які розвиваються при хворобі Альцгеймера.

 

Причина 4

Шоколад піднімає настрій і загальне самопочуття

Смак, запах і текстура шоколаду сприятливо впливають на ділянки головного мозку.

Шоколад також містить триптофан – незамінну амінокислоту, яка стимулює вироблення серотоніну, природного антидепресанту.

Експерти прирівнюють почуття, які він викликає, до тих, які ми відчуваємо в період закоханості. Не дарма ми заїдаємо стрес шоколадом – це природна реакція організму для отримання необхідної речовини в екстреній ситуації.

 

Причина 5

Шоколад заспокоює напади кашлю

Теобромін – хімічна речовина, яка міститься в шоколаді.

Згідно з дослідженням, воно пригнічує напади кашлю, впливаючи на нерв, який транслює повідомлення від центральної нервової системи в мозок.

Таким чином, з’ївши пару квадратиків чорного шоколаду, ви зможете заспокоїти нічний кашель або астматичні напади.

Вам також має сподобатись...