Лайфхаки

Яка їжа найкраще втамовує голод

Якщо поївши, ми довго відчуваємо насичення, то менше хочеться перекушувати і думати про їжу. Так можна ефективніше регулювати своє харчування.

Це позитивно позначиться на здоров’ї – тривалий час буде почуття ситості, бадьорості та активності.  До того ж, це спонукає не переїдати.

Крім того, що слід ретельно пережовувати їжу, не відволікатися під час їжі, потрібно ще й визначити, які продукти та в якому поєднанні краще за вас насичують. І, як показує практика, певні продукти, хоч і беруться в однаковій калорійності, дадуть різне почуття ситості. Порція одного продукту добре насичується, досить довго людина може відчувати голоду.

А інший продукт тією самою калорійністю може викликати бажання “з’їсти слона”. Не вдаватимуся у фізіологію цього явища, але зверніть увагу на те, що будете їсти і коли буде можливість їсти наступного разу.

Яка їжа дає найдовше почуття ситості:

 

Читайте також: Симптоми стресу у кішок: як впоратися та які наслідки

 

  • Їжа, що містить велику кількість білка – м’ясо, риба, птиця, яйця, бобові.
  • Жири, що входять до складу продукту. Вживаємо їх у вигляді олії, горіхів, авокадо, вершкового масла, сала.
  • Їжа багата на клітковину. Чим більше у продукті клітковини, тим краще він насичує. Високий її вміст – всі зернові культури, гриби, горіхи, бобові (квасоля, сочевиця, нут, зелений горошок), буряк, морква та інші коренеплоди, різні види капусти.

Також важливим є обсяг порції. Зверніть на це увагу. Якщо ви правильно підібрали продукти для їжі, але об’єм порції малий для вас, ви швидко зголоднієте. Тому не тільки використовуйте продукти, що дають почуття ситості, але враховуйте розмір вашої порції.

На інфографіці видно, що порція вареної картоплі дає втричі більше індексу насичення, ніж порція білого хліба такої ж калорійності.

Хоча за нинішніх обставин організувати правильне харчування буває складно, а часом неможливо. Але харчуватись потрібно обов’язково!

Намагайтеся враховувати особливості свого організму та робіть здоровіший вибір продуктів. Піклуйтеся про своє харчування, про себе, своїх близьких та Україну.

Вам також має сподобатись...