Новини

У Москві паніка через відмову ЄС від енергоносіїв з Росії – Шольц

Російське керівництво виявляє ознаки паніки у зв’язку з тим, як швидко ЄС та інші західні союзники відмовляються від імпорту російської нафти, газу та вугілля, що мають вирішальне значення для фінансів Москви. Про це заявив канцлер Німеччини Олаф Шольц лідерам ЄС на саміті.

За даними видання, Шольц у своєму виступі за зачиненими дверима перед лідерами ЄС визнав, що Європі може знадобитися до п’яти років, щоб стати повністю незалежною від постачання енергоносіїв із Росії.

Коментарі Шольца прозвучали через кілька годин після того, як віце-канцлер і міністр економіки Роберт Хабек заявив журналістам у Берліні, що німецькі енергетичні компанії відмовляються від своїх контрактів з російськими постачальниками нафти та вугілля з “шаленою швидкістю”, а це означає, що Німеччина має бути майже вільна від імпорту російської нафти та вугілля до кінця 2022 року.

 

Читайте також: Росія вкотре змінила “мету спецоперації” – погрожує штурмом облцентрів

 

Однак у випадку з газом для цього знадобиться триваліший час, принаймні до середини 2024 року, сказав Хабек.

Раніше канцлер Німеччини відкинув запровадження негайної заборони ЄС на імпорт енергоносіїв з Росії, заявивши, що це вдарить по Європі сильніше, ніж по Росії, і заявив, що Німеччина робить все можливе, щоб зменшити свою залежність від постачання енергоносіїв з Росії “якнайшвидше” .

Також Хабек заявив, що вимога Росії до країн, оголошених “недружніми”, платити за газ у рублях суперечить контракту.

Вам також має сподобатись...