Новини

США нададуть Україні протикорабельні ракети 

Україна вже протягом кількох тижнів просила США протикорабельні ракети та інше озброєння для берегової оборони. Про це повідомляє New York Times із посиланням на американських чиновників.

Сполучені Штати відповіли на цей запит, додавши озброєння для берегової оборони в пакет військової допомоги вартістю 800 мільйонів доларів, оголошений цього тижня.

На зустрічі в середу високопосадовці Пентагону також попросили американських військових підрядників розробити пропозиції щодо додаткових протикорабельних ракет, які США могли б надати українцям або американським союзникам.

Український удар по “Москві”, флагману Чорноморського флоту Росії, був яскравою демонстрацією потужності протикорабельних ракет, запущених з узбережжя, і він показав, сказав високопосадовець Міноборони США, що запит України на більшу кількість такої зброї був “дуже прозорливим”.

Американські чиновники заявили, що “Москву” потопили не за допомогою зброї американського виробництва, а за допомогою двох українських ракет “Нептун”.

Росія все ж досі продовжує стверджувати, що пожежа на “Москві” сталася внаслідок нещасного випадку, а не нападу України.

Деякі американські чиновники заявили, що Росія, як і раніше, прагне принизити українську доблесть в очах громадськості.

 

Читайте також: Зеленський вдруге озвучив, скільки загинуло українських військових

 

Затоплення “Москви”, за словами чиновників, показало як потужність власної зброї України, так і стратегічну важливість розширення бойових дій у напрямку до Чорного моря, де довгий час домінував російський флот.

За словами американських чиновників, на цьому етапі війни нікому не варто дивуватися українським можливостям чи здатності українців завдати великої шкоди російським військовим.

Перед ударом по “Москві”, за словами високопосадовця Міноборони, російський Чорноморський флот міг “діяти відносно безкарно”.

Однак тепер росіяни вже відтягли свої інші кораблі далі за узбережжя, сказав інший американський чиновник. Це може ускладнити будь-який десант Росії до Одеси. За словами американських чиновників, зупинка чи стримування висадки десанту залишається важливою метою для України.

Що далі побережжя будуть російські кораблі, то обмеженіша буде їхня підтримка наземних нападів на українські міста. Це може ускладнити деякі гарматні та ракетні атаки на Україну, проте не виведе потужних ракет Росії за межі досяжності.

Вам також має сподобатись...