Новини

Президент Польщі: мені важко зрозуміти позицію Орбана щодо війни в Україні

Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що йому важко зрозуміти позицію прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана щодо війни Росії проти України. Про це він сказав в інтерв’ю телеканалу TVN24.

“На даний момент на тлі російської агресії в Україні, загибелі тисяч людей в Україні, мирних жителів, бомбардування житлових масивів, знищення багатоквартирних будинків російською армією, злочинів щодо визначення міжнародного права, мені важко зрозуміти таке ставлення.

Мені важко це зрозуміти ще й тому, що ця політика буде дуже дорогою для Угорщини”, – сказав Дуда.

На його думку, Орбан “перебуває у складній ситуації”, тому що довів угорську державу до того, що вона практично повністю залежить від Росії.

 

Читайте також: Сергій Жадан потрапив під обстріли російської армії

 

“У них є АЕС, яка виробляє енергію для Угорщини, кілька років тому вони уклали контракт із російськими структурами на модернізацію цієї станції, тому ця залежність є величезною”, – сказав Дуда.

Він наголосив, що енергетична залежність від Росії – проблема багатьох країн ЄС, тому не вдалося запровадити санкції на закупівлю паливно-енергетичних ресурсів, але, на відміну від Угорщини, країни передають зброю Україні, тому позицію Угорщини важко зрозуміти.

Нагадаємо, цього тижня угорський прем’єр Віктор Орбан вкотре відмовився допомогти Україні зі зброєю та підтримати ембарго на газ та нафту з РФ.

Вам також має сподобатись...