Новини

На відновлення України знадобиться щонайменше 600 мільярдів доларів – Шмигаль

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що на відновлення України після російського вторгнення потрібно 600 мільярдів доларів. Шмигаль закликав членів Міжнародного валютного фонду пожертвувати 10% резервних активів, отриманих від МВФ.

Про це пише Bloomberg.

На міністерському круглому столі, організованому для підтримки країни на весняних зустрічах Міжнародного валютного фонду та Світового банку у Вашингтоні Шмигаль заявив, що у короткостроковій перспективі Україні потрібне фінансування у розмірі від 4 до 5 мільярдів доларів на місяць.

У довгостроковій перспективі країні потрібна стратегія відновлення, аналогічна до плану Маршалла для Європи після Другої світової війни.

Шмигаль також зазначив, що Україна розробляє план відновлення, що включає приєднання до Європейського Союзу.

Він також закликав країни допомогти з постачанням боєприпасів та зброї в Україну та посилити санкційний тиск на Росію.

До того ж, прем’єр-міністр сказав, що він розіслав листи країнам-партнерам із проханням пожертвувати одну десяту своїх спеціальних прав запозичення, відомих як SDR, для фінансової підтримки України.

 

Читайте також: Японія назвала Курили незаконно окупованими Росією

 

За його словами, український народ мужньо і мудро боротиметься, щоб захистити націю та свободу Європи, але щоб виграти війну, Україні потрібна підтримка.

Вашингтонський фонд ж очікує, що економіка України скоротиться на 35% 2022 року як прямий результат нападу РФ.

Звертаючись до присутніх, голова Світового банку сказав, що “пріоритетом має бути задоволення поточних потреб України у фінансуванні таким чином, щоб мінімізувати її майбутній борговий тягар, тому грантові внески будуть дуже важливими”.

Директор-розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва закликала наголосити на грантах і “дуже пільговому фінансуванні”, попросивши країни співпрацювати з фондом, щоб надати Україні 15 мільярдів доларів протягом наступних трьох місяців, щоб допомогти з життєво важливими державними послугами.

Вам також має сподобатись...