Новини

Медведчук врешті дав свідчення проти Порошенка – СБУ

Кум Путіна та нардеп Віктор Медведчук, якому висунута підозра у державній зраді та сприянні тероризму, розповів про схему виведення з державної власності частини магістрального нафтопродуктопроводу “Самара – Західний напрямок” для подальшого прокачування через нього дизельного палива.

Про це повідомила Служба безпеки України

СБУ публікує відео зізнань політика. Описуючи сутність схеми, Медведчук деталізував роль п’ятого президента України Петра Порошенка. А саме, що той, мовляв, не лише звернувся до Медведчука з проханням зв’язатися з керівництвом РФ, а й забезпечив ухвалення необхідних рішень у всіх українських інстанціях.

Таким чином, затриманий запевняє, що питаннями трубопроводу займався на прохання екс-президента, повідомляє СБУ. І, нарешті, за рік роботи трубопровід заробив для його власників удвічі більше коштів, ніж було вкладено у його викуп – до 42 млн. доларів США. А з травня 2019 року, тобто після припинення повноважень Порошенка, прокачування дизеля через магістраль припинилося.

Крім того, Медведчук розповів деталі налагодження у 2014-2015 роках механізму закупівлі вугілля для потреб енергетики України на тимчасово окупованих територіях так званих “Л/ДНР”, практично – ватажків бойовиків.

 

Читайте також: У червні ЄС повинен відчинити двері перед Україною – Дуда

 

“У цьому була задіяна фактично вся верхівка державного апарату, починаючи з президента і закінчуючи міністрами, правоохоронцями та тими, хто безпосередньо реалізовував цю схему”, – пояснив затриманий.

СБУ каже, що Медведчук назвав конкретні прізвища високопосадовців, причетних до схеми – колишні чиновники, екс-управління Нацбанку, народні депутати та представники правоохоронних структур: зокрема, Макар Пасенюк, Валерія Гонтарева, Ігор Кононенко, Володимир Демчишин, генпрокурор та голова МВС.

Вказано, що Служба безпеки продовжує слідчі дії із затриманим, щоб встановити всі факти, обставини, організаторів та учасників скоєних злочинів.

Вам також має сподобатись...