Новини

Байден оголосив про нову зброю, а також розповів, на що Америка готова піти в Україні

Президент США Джозеф Байден заявив, що Сполучені Штати Америки продовжать допомагати Україні, нададуть ракетні системи та боєприпаси, але ні зне атягуватимуть агресію, ні не чинитимуть тиск на Київ, щоб він пішов на поступки Росії.

Про це читаємо у статті Джо Байдена в “The New York Times” із заголовком “Що Америка буде і чого не робитиме в Україні”

Оскільки viйна триває вже четвертий місяць, а партнери надають Україні все більше безпрецедентної військової, гуманітарної та фінансової підтримки, Байден пояснив:

“Мета Америки проста: ми хочемо бачити демократичну, незалежну, суверенну та процвітаючу Україну із засобами для стримування та захисту від подальшої агресії”.

Американський президент хоче, щоб Україна могла битися на полі бою та займати сильнішу позицію за столом переговорів

“Тому я вирішив, що ми надамо українцям досконаліші ракетні системи та боєприпаси, які дозволять точно вражати ключові цілі на полі бою в Україні.

Ми продовжимо співпрацю з нашими союзниками та партнерами щодо російських санкцій – найжорсткіших із коли-небудь введених проти великої економіки.

Ми продовжимо надавати Україні сучасне озброєння, у тому числі протитанкові ракети Javelin, зенітні ракети Stinger, потужні артилерійські та високоточні реактивні системи, радари, безпілотні літальні апарати, гелікоптери Мі-17 та боєприпаси.

Ми також надішлемо ще мільярди фінансової допомоги, як це дозволив Конгрес”.

Байден додав, що США працюватимуть із союзниками та партнерами, щоб подолати глобальну продовольчу кризу, яку посилює агресія Росії.

Крім того, він пообіцяв допомогти європейським союзникам та іншим зменшити їхню залежність від російського викопного палива та прискорити “перехід до майбутнього чистої енергії”.

Байден також підкреслив, що США продовжать зміцнювати східний фланг НАТО, і вступ Фінляндії та Швеції до Альянсу зміцнив би спільну безпеку.

“Ми не прагнемо конфлікту між НАТО і Росією. Хоча я не згоден з Путіним і вважаю його дії обурливими, Сполучені Штати не намагатимуться зробити його повалення в Москві.

Поки Сполучені Штати чи наші союзники не будуть атаковані, ми не будемо безпосередньо брати участь у цьому конфлікті, відправляючи американські війська воювати в Україну, або атакуючи російські сили.

Ми не заохочуємо та не дозволяємо Україні завдавати ударів за її межі. Ми не хочемо затягувати viйну лише для того, щоб завдати болю Росії.

Мій принцип у цій кризі був “Нічого про Україну без України”. Я не тиснутиму на український уряд – приватно чи публічно – щоб він пішов на будь-які територіальні поступки. Це було б неправильно і суперечило б усталеним принципам”.

 

Читайте також: Усі великі країни ЄС, крім Італії, проти статусу кандидата на вступ для України – Драгі

 

Американський президент наголосив, що переговори України та Росії зупиняються не тому, що Україна відвернулася від дипломатії, а тому, що Росія продовжує вести агресію, щоб взяти під контроль якомога більшу частину України.

“Сполучені Штати продовжуватимуть працювати над зміцненням України та підтримувати її зусилля, спрямовані на досягнення завершення конфлікту шляхом переговорів”, – пообіцяв Байден.

За його словами, національним інтересом США є забезпечити мирну та стабільну Європу та чітко дати зрозуміти, що сила не є правильною.

“Якщо Росія не заплатить високу ціну за свої дії, вона надішле сигнал іншим потенційним агресорам, що вони теж можуть захопити території та підпорядкувати інші країни.

Це поставить під загрозу виживання інших мирних демократій. І це може означати кінець заснованого на правилах міжнародного порядку та відкрити двері агресії в інших місцях із катастрофічними наслідками у всьому світі”, – пояснив Байден.

Він також наголосив, що будь-яке використання ядерної зброї в цьому конфлікті було б абсолютно неприйнятним для США та решти світу – і спричинило б тяжкі наслідки.

“Американці триматимуть курс на український народ, тому що ми розуміємо, що свобода має ціну (“freedom is not free” – ред.). Це те, що ми завжди робили, коли вороги свободи прагнули знущатися та пригнічувати безневинних людей і це те, що ми робимо зараз.

Володимир Путін не очікував такого ступеня єдності чи сили нашої відповіді. Він помилявся. Якщо він очікує, що в наступні місяці ми здригнемося або розпадемося, він також помиляється”.

Вам також має сподобатись...