У дружбі, в коханні, на роботі, в суспільстві – токсичні стосунки всюди. А, як відомо, ми – це наше оточення. Токсичні люди – джерело конфліктів, вони викликають стрес, впливають на настрій, самооцінку, наш світогляд. Щоб їх уникати, потрібно їх розпізнати.
Ось 10 токсичних людей, яких не варто впускати до свого близького кола.
ЛЮБИТЕЛЬ ДРАМИ
Тип, який все ускладнює, перекручує, драматизує. Він той, хто проаналізує вашу сварку до найдрібніших деталей; часто це відбувається тільки в його голові і тільки з однією метою – змусити вас почувати себе погано. Кажуть, що викривлення сприйняття у таких особистостей відбувається тому, що вони відчувають себе задовільно, лише якщо погано близьким. Роблячи нещасними інших, він сам стає спокійнішим і щасливішим.
ПРИМХЛИВИЙ
Примхливий тип – це доросла дитина, яка кого завгодно може довести до межі. Під її / його бажання повинні підлаштовуватися всі, неважливо, подобається їм це чи ні. Якщо він або вона любить тільки паби, то не заспокоїться, поки ви не знайдете відповідний замість того, щоб сісти в найближчому ресторанчику.
Неконтрольовані капризи змушують вас відчувати себе некомфортно. Як правило, примхливий переносить своє розчарування на вас і може швидко стати нестерпним в повсякденному житті. Навіть не намагайтеся виховувати або зрозуміти його, просто біжіть.
ЕГОЦЕНТРИЧНИЙ
Егоцентрик – це токсична людина, яку можна виявити без особливих зусиль. Перебуваючи у відносинах з егоцентричним людиною, ви відчуваєте себе абсолютно самотнім. Егоцентрик говорить тільки про себе (причому навіть погане) і живе тільки своїми інтересами. Він не буде цінувати вас, не буде цікавитися вами.
Читайте також: Як примножити матеріальне і духовне благополуччя, налагоджуючи свої сімейні відносини
Він і справді не цікавиться вами, він поруч тільки тому, що бачить в вас інструмент, який використовує для підвищення впевненості в собі. А не тому, що любить або дорожить вами. Чи потрібні вам такі друзі або відносини?
ВІЧНА ЖЕРТВА
Все починається однаково: спочатку ви співпереживаєте і намагаєтеся допомогти, ви уважні і добрі до жертви. Потім настає фаза нервозності: жертві нічого не подобається, вона песимістична і знімає з себе всю відповідальність, тому що все навколо проти неї, винні всі, крім неї самої, і всі проблеми стають в її очах непереборними.
Потім жертва сприймає вашу допомогу як даність і відноситься до вас як до вічної «жилетки», неважливо, чи потрібні їй зайві «вуха» о 12 годині ночі або гроші до зарплати. У жертви завжди важкі часи, вона у всьому і у всіх бачить ворогів, а не виклик, що дає безцінний досвід. Жертва завжди вибирає страждати і хоче, щоб ви теж занурилися з нею в її безодню.
СУДДЯ
Суддя все і завжди знає краще за всіх. Замість того, щоб цінувати людей зараз, суддя виносить категоричні судження про все, навіть про найнезначніші речі. Цього цілком достатньо, щоб посіяти у вас зерно сумніву. Таким чином, суддя стає вашим моральним радником, який фокусується на недоліках – ваших або чужих, забуваючи про інших якостях.
Але люди, як і все в житті, не діляться на хороших і поганих. А у кожного вчинку завжди є причина. З суддею важливо залишатися самим собою і не зраджувати своїм принципам. Тоді вони і самі відстануть від вас.