Новини

Європарламент рекомендував надати Україні статусу кандидата на вступ до ЄС

Європейський парламент переважною більшістю голосів затвердив резолюцію, яка рекомендує державам-членам ЄС працювати над наданням Україні статусу кандидата на вступ.

Про це повідомляє “Європейська правда”.

Резолюцію схвалили 637 голосами “за”, лише 13 євродепутатів виступили “проти”, 26 утрималися.

Резолюція засуджує війну Росії проти України, вимагає від РФ вивести усі свої війська з української території та вимагає від інститутів Євросоюзу працювати над наданням Україні статусу кандидата на членство в ЄС.

Європарламент не має повноважень приймати жодних рішень у процесі статусу кандидата та процесу вступу до ЄС, ці рішення повністю перебувають у компетенції держав-членів ЄС.

Голос Європарламенту є рекомендаційним, і його позиція незмінна: вже протягом багатьох років він рекомендує надати Україні статус кандидата та розпочати переговори про вступ.

 

Читайте також: Росія випустила на Україну вже понад 400 ракет

Обговорюючи вторгнення Росії в Україну, євродепутати висловили тверду підтримку України та її зусиллям приєднатися до європейської спільноти.

Президент Володимир Зеленський у своєму виступі у Європарламенті закликав Європейський Союз надати Україні всю необхідну підтримку та надати перспективу членства.

Перед виступом Зеленського президент Європарламенту Роберта Метсола сказала, що Європарламент визнає європейську перспективу України та працюватиме над тим, щоб Україна набула статусу кандидата на членство.

1 березня Європейський Союз офіційно розпочав процедуру розгляду української заявки на набуття членства.

Вам також має сподобатись...