Лайфхаки

Як видалити чайний та кавовий наліт на посуді: буде, як із магазину

Залишки чаю або кави, що залишилися у склянці, виглядають некрасиво. Іноді їх дуже складно зняти, і навіть посудомийна машина не впорається із цим.

Що робити з таким брудом? Ми порадимо, як прибрати наліт від чаю та кави на чашці.

Чай та кава – це напої, які ми п’ємо досить часто. На жаль, вони залишають негарні забруднення на наших улюблених чашках та склянках, які не завжди можна видалити звичайною рідиною для миття посуду.

Залишки після чаю або кави, попри зовнішній вигляд, не є причиною цих напоїв. Причина виникнення – кальцій у воді.

У поєднанні з натуральними кавовими або чайними барвниками на посуді утворюється характерний бруд, який може утворювати майже кам’яні залишки.

Найпростіший спосіб уникнути цієї проблеми – використовувати фільтровану або джерельну воду для заварювання кави та чаю, вміст кальцію в яких настільки низький, що реакція поєднання просто неможлива.

Однак із осадом можна боротися й іншими методами.

Лимонний сік або лимонна кислота

Лимонний сік та кислота розчиняють осад та перешкоджають його утворенню. Ось чому ця ситуація менш проблемна, якщо пити чай із лимоном.

Тоді залишки чаю відсутні або, принаймні, менші і їх легко видалити. Однак не всі надають перевагу лимонному чаю, та й кави з ним не допивають повністю.

Крім того, кислоту або сік лимона можна успішно використовувати для очищення від відкладень.

Незначні забруднення мають зникнути без очищення. Достатньо налити в посудину сильно підкислену та гарячу воду на кілька хвилин.

Потім просто миємо та обполіскуємо чашки у звичайному режимі. Більш старі нальоти можуть вимагати обробки їх гострішою стороною губки для миття посуду, але ми також зробимо це без особливих зусиль.

Як видалити чайний наліт – універсальна харчова сода

Кожен, хто хоч раз пробував соду як засіб для чищення, чудово знає, що її дія безцінна. Продукт дешевий, екологічний і добре справляється з великою кількістю бруду.

Він також видалить кавовий або чайний осад, що скупчився на посуді.

Насипте трохи соди в кухоль (1-2 чайні ложки в залежності від розміру посуду) і розбавте невеликою кількістю води, доки вона не перетвориться на пасту.

Отриману масу розподіліть по брудній поверхні та залиште на 5-10 хвилин. Після цього часу протріть посуд губкою або тканиною.

На чашці не слід залишитися слідів непривабливого осаду.

Харчова сода також чудово підходить для видалення осаду з ложок та інших столових приладів. Достатньо замочити їх на кілька годин у воді, змішаній із цим засобом, і вони стануть чистими і повернуть колишнє сяйво.

 

Читайте також: Виганяємо мурах з теплиці за 5 хвилин дуже простим засобом: сусід про це не розповість

Також можна додати у водяну баню трохи оцту. У цьому випадку бруд видалятиметься швидше, а столові прилади красиво блищатимуть після полірування.

Зубна паста

Кожна зубна паста містить м’які абразивні речовини. Таким чином, вона добре видаляє відкладення з наших зубів, а також інших поверхонь, які стали брудними.

Вона також очистить від кавових та чайних відкладень чашки та глеки.

Ви можете нанести пасту пензлем, але це не обов’язково. Також можна намазати пасту звичайною губкою для миття посуду (бажано гострішою стороною).

Всі відкладення зникають миттєво, і кухоль потрібно тільки вимити і ретельно сполоснути, щоб знову насолодитися його бездоганним зовнішнім виглядом.

Хімічні речовини для боротьби із залишками кави чи чаю

Обробка відкладень від чаю або кави молоком, порошками та іншими готовими засобами для чищення – це величезне перебільшення і марна трата грошей.

Не кажучи вже про «винахідливість» деяких домогосподарок, які наливають у свої улюблені кухлі та інше кухонне начиння, наприклад, відбілювач для тканин.

Це не лише загроза здоров’ю, але насамперед просто безглуздо.

Зрештою, бруд видаляється без проблем при використанні того, що є абсолютно безпечним і завжди під рукою.

Йдеться про хімічні речовини для кухонного посуду. Після їх використання обов’язково прополоскати посуд великою кількістю води.

Вам також має сподобатись...