Новини

Виїзд з України за закордонним паспортом, прикордонники пояснюють чому

Для перетину державного кордону громадяни України повинні мати закордонний паспорт, він же допомагає легалізуватися в країнах Європи, куди йдуть українці.

Про це повідомляє спікер Державної прикордонної служби Андрій Демченко у коментарі УП

Хочу наголосити, що перетин кордону відбувається згідно з постановою уряду номер 57, де в тому числі зазначено перелік документів, за якими можна перетинати державний кордон, та додам, що такого паспортного документа як внутрішній паспорт не передбачено.

Водночас у перші тижні на кордоні спостерігалася гуманітарна катастрофа, коли тисячі людей штурмували кордон, сервісні центри не працювали, люди не мали змоги оформити належні документи, тоді ухвалювалося рішення про пропуск громадян чи за внутрішніми документами, чи іншими документами, за якими можна було ідентифікувати особистість.

 

Читайте також: Для в’їзду до ЄС потрібно мати закордонний паспорт

 

Зараз такої авральної ситуації немає, тому людям слід дотримуватися певного порядку.

Демченко пояснив, що щодо осіб, які виїжджають з регіонів, де ведуться бойові дії, прикордонники можуть приймати окреме рішення, якщо такі люди не мають закордонного паспорта. Проте наголосив, що це завжди – винятки, рішення щодо яких приймаються, залежно від ситуації.

Крім того, представник ДПСУ нагадав, що внутрішні українські паспорти не є підставою для легалізації за кордоном, тож порадив покладатися на документ для виїзду за кордон.

Вам також має сподобатись...