Новини

Не зашкодь: де краще тримати мобільний телефон вночі

Вночі стільниковий телефон найкраще покласти подалі від себе.

Шкідлива звичка

Багато хто з нас вже не зовсім уявляє, як можна прожити без мобільного. Ми кладемо його ближче – на відстані витягнутої руки, щоби при перших сигналах виклику бути на зв’язку. З погляду звичайної людини, особливо керівників компаній, у цьому немає нічого поганого.

Проте лікарі б’ють на сполох. Незважаючи на те, що вплив випромінювання мобільних телефонів на здоров’я їхніх власників поки не вивчені повністю, медики рекомендують тримати сучасні засоби зв’язку все-таки подалі від себе. Особливо вночі.

 

Правила, важливі для кожного

У перші роки після винаходу та повсюдного поширення мобільних телефонів, багато експертів наполягали, що їхнє випромінювання може викликати онкологію.

Сьогодні щодо цього немає сумнівів: це міф. Проте, за словами екологів, це зовсім не означає, що можна спати з телефоном обійнявшись, боячись пропустити важливий дзвінок.

Адже, як і раніше, ступінь впливу мобільних телефонів на внутрішні органи та тканини людини добре не вивчений.

 

Читайте також: Знаки зодіаку, які впевнені, що вони краще за вас

Всі мобільники перед тим, як потрапляють у вільний продаж, проходять обов’язкову сертифікацію. Як правило, при цьому оцінюється вплив пристроїв на організм на відстані півметра.

Однак, що відбувається зі здоров’ям, якщо постійно тримати стільниковий телефон при собі, вчені поки що відповісти не можуть.

 

Як убезпечити себе під час сну?

Загальне правило – не спати в обнімку з гаджетом: не класти його ні під подушку, ні на ліжко поряд із собою. Краще не тримати його від голови ближче, ніж на відстані одного метра, хоч би півметра.

Причому, за словами екологів, мешканцям станиць та сіл, де базових станцій небагато, слід збільшити цю відстань. Причина проста: що далі встановлені базові станції, що передають сигнали, то сильніше випромінювання.

Якщо базова стільникова станція знаходиться далеко і зв’язок слабкий, наприклад, у селі, на дачі, телефон витрачає велику кількість енергії, щоб зв’язатися з базовою станцією, і від нього буде підвищене випромінювання.

Це потрібно враховувати. У таких випадках його краще забрати від голови подалі. Тобто треба дивитися на рівень зв’язку, коли лягаєте спати.

Також класти подалі від себе стільниковий телефон слід людям із кардіостимуляторами. Пристрої можуть спровокувати електромагнітні перешкоди.

Вам також має сподобатись...