Новини

Нардепи пропонують заборонити Московський патріархат в Україні

Нардепи зареєстрували у Верховній Раді законопроєкт “Про заборону Московського патріархату на території України”. Про це стало відомо із сайту ВР

Законопроєкт пропонує заборонити “діяльність Московського патріархату – Російської православної церкви та релігійних організацій, які є частиною Російської православної церкви, зокрема Української православної церкви”.

“Свято-Успенська Києво-Печерська лавра, Свято-Успенська Почаївська лавра, Свято-Успенська Святогірська Лавра та інші архітектурні пам’ятки державного значення, що перебувають у власності або користуванні Московського патріархату, переходять у власність держави, а угоди (рішення) про користування скасуванням” – йдеться у проєкті закону.

 

Читайте також: Постачання газу трубопроводом “Ямал-Європа” впало до нуля

 

Також у документі зазначається, що вся без винятку церковна власність заборонених церков “протягом 48 годин з дня набуття чинності цим законом інвентаризується та націоналізується”.

“Релігійні громади, монастирі та духовні навчальні заклади Московського патріархату можуть змінити своє підпорядкування протягом 14 днів з дня набуття чинності цим законом відповідно до Закону України “Про свободу совісті та релігійні організації”, – сказано у проекті закону.

Вам також має сподобатись...