Новини

Мирні переговори з РФ можуть тривати щонайменше кілька тижнів – Подоляк

Мирні переговори з Росією можуть тривати щонайменше “кілька тижнів”, хоча є ознаки того, що позиція Москви стала “адекватнішою”, сказав радник президента України Михайло Подоляк, який бере участь у мирних переговорах. Про це Подоляк сказав в інтерв’ю Bloomberg TV у п’ятницю 18 березня

Ключові питання під час переговорів включають гарантії безпеки, припинення вогню, виведення російських військ та “політичне врегулювання спірних територій”, зазначив Подоляк.

“Цей процес може затягнутися довше”, – сказав Подоляк з огляду на кількість взаємовиключних позицій.

“Є деякі поступки, на які ми точно не маємо наміру йти. Ми не можемо віддати жодних територій”, – запевнив він як учасник переговорів.

 

Читайте також: Не виключено, що РФ оголосить тотальну мобілізацію для затяжної війни – Генштаб

 

Хоча повна мирна угода може зайняти більше часу, “те, що може статися за кілька днів – це припинення вогню”, яке відкриє більше гуманітарних коридорів, сказав Подоляк.

Радник голови Офісу президента України сказав, що “російська армія не воює з українською – вони воюють лише з цивільними”.

За його словами, російська армія застосовує тактику “оточення великих міст та бомбардування крилатими ракетами та авіабомбами з метою створення гуманітарних анклавів”.

“Вони намагаються реалізувати в Україні сирійський чи афганський сценарій війни”, – заявив Подоляк.

Вам також має сподобатись...