Новини

Мер Славутича розповів, про що говорить з окупантами

Російські військові 26 березня вторглися в місто-супутник ЧАЕС Славутич, викрали мера, а у людей, що вийшли на мирну акцію, кидали світлошумові гранати і стріляли в повітря.

Мера Славутича Юрія Фомичева звільнили, він веде переговори з окупантами, які пообіцяли невдовзі залишити місто. Проте, які гарантії того, що росіяни виконають обіцянку – невідомо.

“Громадське радіо” повідомляє, що під час включення до національного ефіру мешканка Славутича повідомила, що міський голова вже вільний та намагається домовитися з окупантами.

“Росіяни хочуть залишити у місті блокпост. Також вимагають, щоб у Славутичі не було української поліції”.

 

Читайте також: Білоруський батальйон увійшов до складу ЗСУ

 

За даними Suspilne, мер переконав росіян, що у місті немає зброї, тому солдати РФ мають піти. За його словами, окупанти “не обшукуватимуть вдома”, але люди добровільно повинні здати не мисливську зброю.

Пряма мова Юрія Фомичева:

“Сьогодні вранці трохи опинився в полоні. Так буває, бо це війна. Я доповів, що тут лише мирні, зі своїм прапором України. Ми під українським прапором та законодавством, усі ми тут влада, працюємо далі.

Про що були розмови: якщо підтверджується, що тут немає військових, що ми не воюємо у місті, то ми залишаємось працювати самі, жодної окупаційної влади…

Єдине, що окупанти привезуть свою “гуманітарку”. Але це наша справа, що з ним робити, ми працюємо зі своїм гуманітарним штабом”.

Вам також має сподобатись...