Новини

Ердоган проти вступу Фінляндії та Швеції до НАТО

Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган у п’ятницю 13 травня заявив, що його країна, яка є членом НАТО, не може позитивно оцінити плани Швеції та Фінляндії приєднатися до Альянсу.

Про це повідомляє Daily Sabah.

“У нас немає позитивної думки щодо цього. Скандинавські країни – це як гостьовий будинок для терористичних організацій”, – сказав Ердоган, вказуючи на те, що Туреччина може використати свій статус члена Альянсу, щоб накласти вето на прийом двох країн.

При цьому турецький президент мав на увазі членів Робочої партії Курдистану, які знайшли притулок у скандинавських країнах.

Ердоган зазначив, що колишні правителі Туреччини “припустилися помилки”, давши зелене світло на членство Греції в НАТО в 1952 році.

 

Читайте також: У Німеччині затримали мегаяхту російського мільярдера

 

“Ми, Туреччина, не хочемо зробити другу помилку в цьому питанні”, – сказав він.

12 травня президент Фінляндії Саулі Ніїністе та прем’єр-міністр Санна Марін офіційно оголосили про свою підтримку вступу країни до НАТО.

Раніше генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що членство Фінляндії зміцнить як альянс, так і саму країну.

“Якщо Фінляндія вирішить подати заявку, її тепло приймуть до НАТО, а процес вступу пройде гладко та швидко”, – заявив Столтенберг.

Швеція може подати заявку до НАТО вже в понеділок, 16 травня, наступного дня після того, як правлячі соціал-демократи ухвалять рішення.

Вам також має сподобатись...