Новини

Екс-генсек НАТО вважає найкращим часом для вступу Фінляндії та Швеції, допоки Путін зайнятий Україною

На думку  екс-генсека НАТО Андерса Расмуссена, зараз є найбільш сприятливий час для приєднання Фінляндії та Швеції до Альянсу, оскільки президент РФ Володимир Путін зайнятий Україною та не зможе їм завадити.

Про це він сказав у коментарі CNBC.

“Думаю, для цих країн є вікно можливості саме зараз – тому що Путін зайнятий іншим. Він нічого не може з цим вдіяти”, – зазначив Расмуссен.

Він додав, що і за терміновою процедурою набуття членства займе кілька місяців – поки рішення затвердять усі країни-члени.

 

Читайте також: Візит Байдена до України став би важливим сигналом – Зеленський

 

“У цей період і Фінляндія, і Швеція потенційно можуть зазнати залякувань і навіть загроз з боку РФ, і тому ми повинні гарантувати їм безпеку… так, ніби вони вже члени Альянсу”.

Чинний генеральний секретар Альянсу Йєнс Столтенберг вважає, що якщо Фінляндія та Швеція подадуть заявки на вступ, то державам блоку вдасться знайти рішення щодо гарантій їхньої безпеки до моменту офіційного приєднання двох країн.

Міністр оборони Британії в свою чергу заявив, що Сполучене Королівство допоможе Фінляндії у разі нападу Росії, незалежно від того, чи країна на той час буде членом НАТО.

Вам також має сподобатись...