Site icon Пліткарка

“Артемсіль” через бойові дії зупинила роботу: Україні доведеться ввозити більше солі з-за кордону

ДП “Артемсіль” – найбільше в Європі підприємство з солевидобутку – через бойові дії зупинило роботу у квітні. Запас готової продукції було вивезено ще у квітні.

Про це Вільному радіо розповів в.о. директора ДП “Артемсіль” Віктор Юрін.

“Підприємство не працює, простоює, згідно з наказом, до невизначеного часу. Обстріл постійний, частково зруйнований адміністративний будинок.

Були прямі попадання в копальні, матеріальний склад. Виробничий процес неможливий. Ми ж не наразимо людей на небезпеку.

Тим більше, більшість жителів Соледара, співробітників ДП ​​”Артемсоль” вже евакуювалися. Більшості працівників адміністрації, ІТП (інженерно-технічних робітників – ред.) немає на місці”, – розповів керівник підприємства.

За його словами, на ДП ніхто не був поранений і не загинув.

Юрін пояснив, що підприємство зупинили ще у квітні, бо стало неможливо вивозити залізницею готову продукцію із Соледара.

“Наша вузлова станція “Сіль”, куди ми підтягували вагони зі своїх під’їзних колій, регулярно обстрілюється. “Артемсоль” переважно орієнтована на відвантаження продукції залізничним транспортом.

 

Читайте також: У МЗС РФ хвилюються через зближення Польщі та України

 

На автомобілі ми можемо вивозити лише незначну частину. Тому навіть за нормальних обставин нам потрібно відвантажувати здобуту сіль у щось (у залізничні вагони – ред.). А якщо залізниця не працює, ми також фактично не можемо”, – пояснив він.

За його словами, запас готової продукції із ДП “Артемсоль” було вивезено ще у квітні.
Керівник ДП “Артемсоль” вважає, що тепер Україні доведеться ввозити більше солі з-за кордону.

“Для того, щоб сіль була у продажу, її треба виготовляти. У якихось магазинах [наша сіль] напевно є. Я у Києві, у Вінниці зустрічав. Зате з’явилася турецька, румунська сіль… Поки ведуться бої, доведеться заміщати [ нашу сіль] імпортованою”, – зазначив він.

З його слів, зупинку ДП “Артемсоль” відчують на собі і споживачі за кордоном.
“Ми були найбільшим підприємством з видобутку солі в Європі. Серед наших постійних клієнтів – Угорщина, Польща, Грузія, Молдова, Азербайджан, Румунія”, – підкреслив Юрін.

Exit mobile version