Site icon Пліткарка

Як волонтерам дбати про своє психічне здоров’я під час війни: симптоми емоційного вигорання

Pressure at work: depressed business woman

Важливо берегти своє ментальне здоров’я та дбати про своєчасний відпочинок, щоб не мати емоційного вигоряння.

Симптоми емоційного вигоряння волонтерів перераховує Центр громадського здоров’я України.

“Важливо вміти розпізнати фізичні та емоційні ознаки стресу. Це може бути як головний біль або біль у шлунку, так і зміна поведінки (неважливо, чи стала людина активнішою чи пасивнішою — зміна відбулася)”, — повідомляють експерти.

Це відбувається тому, що в певний момент людина відчуває, що хронічний стрес, який він переживає, виснажує його, і в нього немає сил з нею впоратися. Тому людина може почуватися втомленою і не мати бажання займатися тим, що зовсім недавно приносило йому задоволення.

Також на емоційний стан волонтерів впливають умови роботи. Уявіть собі, що кожна людина, яка звертається до цього волонтера, очікує, що у нього неодмінно будуть ресурси та можливості йому допомогти та ризикувати заради того власним життям під обстрілами.

Або волонтер знайде медикаменти чи обладнання, яке в Україні розібрали ще у перші дні війни та яке не постачалося наново. Волонтера можуть сприймати як супергероя, який здатний на все, хоча волонтер — це така сама людина, як і ми, яка вибрала допомагати нужденним.

 

Читайте також: У РФ опублікували повний список зірок, яким заборонено в’їзд до Росії на 50 років: MONATIK, Дорофєєва, Барських та інші

 

Важливо, що волонтери потребують також базових речей для турботи про власне здоров’я: здоровий сон, збалансоване харчування, фізичні навантаження та спокійний емоційний стан. Волонтери також мають близьких, яких вони повинні дбати. Потреба «розриватися» досить виснажує.

Тому дбайте про себе і переконайтеся, що ваші знайомі, залучені до волонтерства, також не забувають про відпочинок. Ось що можна зробити:

Зосередьтеся на тому, що ви можете контролювати. Приготуйте сніданок, вийдіть на коротку прогулянку, випийте каву, прочитайте кілька сторінок перед сном.

Як собі допомогти

Exit mobile version