Site icon Пліткарка

Як підтримувати та піклуватися про своїх дітей під час бойових дій

Якнайчастіше обіймайте своїх дітей.

Про це нагадує Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я.

Під час viйни їм потрібно відчувати вашу любов та турботу. Підтримати та заспокоїти дитину допоможуть прості речі! Дивіться відео.

7 порад, як підтримати дитину в дорозі. Про це пише UNICEF.

1.Розкажіть дитині про дорогу та причину поїздки. Поговоріть з дитиною, за можливості, куди ви їдете і чому, навіть якщо ви самі ще точно не знаєте (наприклад: «Ми їдемо шукати укриття та місце, де буде безпечніше. Ми будемо зупинятися, щоб відпочити. Як тільки ми знайдемо безпечне місце – ми повідомимо тобі про це.» Вкажіть напрямок руху та озвучуйте станції на дорозі – це допоможе дитині відчути, що ситуація має визначеність та управління.

2. Надайте відчуття безпеки та зв’язаності. Запропонуйте дитині взяти у дорогу улюблену іграшку, річ, предмет. Іграшка може відволікти дитину та улюблені речі надають відчуття зв’язку з будинком та всьому звичному. Дитина може обійняти іграшку, коли їй страшно чи сумно – це допоможе заспокоїтися.

3. Проговоріть правила поведінки у дорозі. Для безпеки важливо проговорити правила, як під час дороги діти можуть спілкуватися з дорослими (особливо якщо дорослий перебуває за кермом). Коли ви зупинятиметеся на блокпостах, важливо поводитися тихо, не виглядати з вікон і в жодному разі не виходити з машини/автобуса.

4. Спостерігайте за станом дитини та реагуйте на її потреби. Важливо час від часу питати, чи хоче дитина їсти, пити, до туалету. Щоб перевірити реакцію дитини і підтримувати з нею контакт під час дороги, ви можете придумати кодове слово для своєрідного “перегуку” (наприклад, з малюками: “Я тобі говоритиму “Ту-Ту”, а ти відповідай мені” Ш-ш-ш “).

 

Читайте також: Як відновити сили: поради експерта щодо роботи організму щогодини

 

5. Стабілізуйте емоційний стан. Промовляючи стани та емоції, звуками та тілом, можна допомогти дитині впоратися з рівнем емоційної напруги. Якщо вона злиться, може витягнути руки, стиснути кулачки, міцно заплющити очі, а потім розкрити долоні, струсити руки і розплющити очі (зробити кілька разів). Також і озвучування допомагає дитині впоратися з емоційним виснаженням. Запропонуйте дитині поричати, як ведмідь, заспівати звук “Аааа” або “Оооо”, спільно співати пісні.

6. Допомагайте дитині справлятися з втомою. Дитина може швидко втомлюватися від довгої дороги, у неї можуть заніміти кінцівки і т.д. Допомогти активізувати тіло, посилити кровообіг можна шляхом поплескування по всьому тілу. Це може робити і сама дитина, і доросла людина, що знаходиться поруч. Щоб переключити увагу дитини, запропонуйте їй пограти в ігри: повидумувати і загадувати один одному загадки, пограти в “їстівне – не їстівне”, слова і т.д.

7. Дбайте про себе. Турбота про себе – це турбота про ваших дітей. Відстежуйте втому, стежте за вашим диханням та потребами організму. Намагайтеся так само давати собі перепочинок. Для зняття напруги та втоми ви можете масажувати мочки вуха, пити воду повільними ковтками тощо.

Exit mobile version