Site icon Пліткарка

Не варто так робити: рекомендації із садівництва, які вже давно застаріли

Побільше гною, полив тільки вранці, чистка інструментів відбілювачем і інші “бабусині” поради з садівництва вже застаріли.

Однак, відмовитися від них може бути важко, якщо не знати, яким більш ефективним рішенням їх замінити.


Полив рано-вранці

За рекомендаціями “бабусь”, грядки потрібно поливати лише на світанку. Ризик обпалити листя краплями води на яскравому сонці дійсно є, але ранковий полив відмінно замінить вечірній.

Можна полити посадки і вдень, але тоді воду слід лити під стовбур, не залишаючи крапель на листках.

 

Цвяхи в землі навколо гортензії

Відповідно до цієї рекомендації з минулого, цвяхи додадуть гортензії блакитний відтінок, оскільки алюміній впливає на вироблення кольорового пігменту. Однак рослина не може засвоїти метал в такому вигляді.

Щоб квітка дістала блакитний відтінок, кислотність грунту повинна бути вище 5,5 pH. Ефективніше буде поливати грунт розчином з сульфатом алюмінію, підгодувати добривами на основі калію і фосфору або використовувати мульчу з хвойних рослин.

 

Пісок для глинистого грунту

Такому грунту потрібен додатковий дренаж, інакше коріння будуть відчувати дефіцит кисню, рослини будуть рости повільніше, а волога застоюватися у верхніх шарах грунту.

Раніше в такій ситуації рекомендували додавати в землю пісок. Однак така добавка з часом зробить грунт твердішим, обробляти його стане важче.

 

Читайте також: Чудовий рецепт п’ятничної вечері: фаршировані палички з печінкою тріски

Щоб поліпшити глинистий грунт, ефективніше додати компост або торф. Також на таких ділянках радять садити культури з розгалуженою кореневою системою (бобові, хрестоцвіті, злакові). Вони природним шляхом рихлять землю.

 

Побільше гною

Раніше вважалося, що для гарного врожаю треба обов’язково щороку рясно удобрювати землю гноєм, і цього буде достатньо. Цей вид добрив дійсно корисний, але у нього є мінуси, про які потрібно знати, перш ніж вирішити, використовувати його чи ні.

Гній підвищує кислотність грунту, а отже, багато овочів і чагарників буде гірше рости і плодоносити. Бур’яни, навпаки, люблять такий грунт і ростуть в таких умовах активніше.

У гної можуть бути шкідливі мікроорганізми і насіння агресивних бур’янів. А ще в ньому багато азоту, що може нашкодити корінню малини і смородини.

Через велику кількість цього добрива в картоплі і моркви накопичуються нітрати. Більш ефективне рішення – перегній. Рослини сприймають його краще, і він не так впливає на кислотність грунту.

 

Чистка інструментів відбілювачем

Сенс цієї поради в тому, що відбілювач як дезінфектор повинен знищити бактерії і запобігти перенесенню хвороб між рослинами. Насправді цей засіб не підходить для чищення металу, він руйнується і на інструментах утворюється іржа.

Краще для цих цілей використовувати звичайний побутовий очисник для металевих поверхонь. Він добре продезинфікує інструмент і не зашкодить йому.

Exit mobile version