Зайві люди або люди-вампіри – коли пора ставити крапку?

енергетичний-вампір

Майже у кожного з нас є такі люди в житті, після спілкування з якими настає відчуття спустошеності і слабкості. Причому не важливо, це розмова по телефону, вживу або довга листування в соціальних мережах.

Вони буквально висмоктують з нас енергію. При цьому постійно в нас потребують. Вони завжди поруч, навіть якщо ми намагаємося їх не помічати.

Насправді все ми витягуємо енергію один з одного. Просто у когось йде рівноправний обмін, а в інших не так. Буває, що деякі люди настільки нав’язливі, у них постійно все погано, але вони, не соромлячись, може бути навіть день у день, виливають нам душу. Причому шукають не просто підтримку або корисну пораду, а просто вільні вуха.

Тепер я називаю таких людей – зайвими. Адже вони ніхто інші, як – енергетичні вампіри.

Як їх розпізнати, знаєте?

Перш ніж розповісти про основні особливості зайвих людей, я хочу звернути вашу увагу на те, що висмоктування енергії – це не найголовніша проблема в спілкуванні. Набагато важливіше, що ці люди постійно відбирають у нас найдорожче – наш час.
Отже, поїхали.

Як виявити в одному зі своїх друзів або рідних зайву людину? Я буду називати їх ЗЛ, якщо ви не проти.

У ЗЛ завжди проблеми або душевні травми. Найчастіше це проблеми зі здоров’ям або труднощі на роботі. Причому ця людина постійно розповідає вам про них у всіх подробицях і яскравих фарбах. Коли ви як розумний співрозмовник намагаєтеся допомогти порадою. Він найчастіше відкидається, точніше до нього просто не прислухаються, тому що одні й ті ж проблеми можуть перемивати якщо не роками, то мінімум тижнями.

ЗЛ завжди телефонують першими. Як правило, самі ви не хочете дзвонити взагалі, або тільки по важливому приводу. Вони ж дзвонять самі, причому з жахливою регулярністю. І навіть якщо ви не відповідаєте, вони не перестають дзвонити, поки ви не візьмете трубку.
Знайоме? (Батьки не беруться до уваги)

І що ще цікавіше, дуже часто ЗЛ дзвонять саме в той момент, коли ви не можете їм відповісти. Наприклад, сидите в перукарні, закуповуєтесь в магазині, робите манікюр або просто паркуетесь біля будинку.

Вони рідко дзвонять тоді, коли у вас дійсно є вільний час. А значить, вони забирають у вас дорогоцінні хвилини або навіть години, коли ви собі не можете це дозволити. А ще, що б ви не сказали в розмові, вони постійно перетягують ковдру на себе “А ось я”.

ЗЛ мають патологічну непунктуальність. Вони просто обожнюють змушувати вас чекати. І не важливо, чи збираєтеся ви на прогулянку або в далеку поїздку.

Якщо з вами поруч енергетичний вампір він буде вас затримувати, аж до того, що можна запізнитися на літак або пропустити концерт улюбленої групи. А ще вони дуже люблять слово “Зачекайте”.

Наприклад, можуть попросити не вимикатися, коли їм хтось дзвонить на другій лінії. А ви сидите, як дурак і чекаєте, коли він відповість. Ви втрачаєте свій час за рахунок іншої людини.

ЗЛ – це не ті люди, яких можна попросити про допомогу. Точніше начебто і можна, але вам чомусь кожен раз складно це зробити. Навіть якщо це дрібниця. Вам легше зробити це самим, чим попросити саме цю людину. Чому?

Ви в глибині душі просто розумієте, що ця особа не хоче вам допомагати. А якщо і допоможе, що зробить це з відкритим небажанням або навіть неприязню.

ЗЛ дуже нудні і пересічні. Як правило, їх внутрішню зневіру очевидно, адже кожна розмова наповнена порожніьою нудьгою і тугою. Всі розповіді нецікаві, банальні і часом навіть дурні. Але ця людина чомусь впевнена, що вона мало не досконалість. Слухаючи її кожен раз, ви просто шкірою відчуваєте, як час від вас вислизає.

І при цьому ЗЛ постійно хочуть вашої уваги. Знаєте, бувають такі подруги або друзі, які телефонують вам кожен раз, перш ніж щось зробити? Будь то покупка нового плаття або ремонту машини.

Їм шалено потрібні ваші поради з будь-якого приводу. Але вашу думку вони абсолютно не враховують. Їм просто потрібно проговорити кожну свою дію так, що ви її почули. Це жахливо втомлює. Особливо, коли цілу годину можеш слухати роздуми молодої матусі, яка вголос вирішує, що вона сьогодні готуватиме на вечерю, під вашим чуйним наглядом.

Прочитавши це, ви побачили когось із вашого оточення? Зізнайтеся в цьому собі. Це дуже важливо.

Добре, якщо це скороминуще спілкування, від якого можна відмовитися. А що робити, якщо це хтось із ваших близьких друзів, родичів або навіть чоловік/дружина?
У мене є кілька корисних порад.

Навчіться говорити НІ! Навіть якщо ця людина благає вас про зустрічі, а ви чітко розумієте, що вона або він знову “зжере” купу вашого вільного або дорогоцінного часу, просто скажіть НІ.

Можна відмову прикрити якоюсь важливою справою. Причому, важливою вона повинна бути саме для вас. З обгрунтуванням, типу від цього залежить мій дохід або щось в цьому роді.

Правильно спілкуйтеся по телефону. Як це?

Ось ви бачите, що дзвонить вам ЗЛ в незручний час або ви просто не готові зараз з ним спілкуватися. Що робити? Просто запитайте – у тебе щось термінове? Я зараз зайнята. Як правило, нічого термінового у них немає.

Ця фраза зіб’є ЗЛ з пантелику, і ви зможете акуратно і ненав’язливо відмовитися від цієї розмови.

Спочатку буде складно, але цього теж потрібно навчитися. Хочете мотивацію? Просто прикиньте в голові, скільки конкретно ЗЛ віднімають у вас корисного часу. Але ж за цей час ви б могли зробити багато чого. Позайматися спортом, пограти з дітьми, порадувати чоловіка в ліжку, зв’язати светр або просто подивитися улюблений серіал в задоволення собі.

Життя одне. І не варто його витрачати на тих, хто висмоктує з вас життєві сили, емоції і ваш час. Чи згодні?

energetic-vampire

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *