У боржників зможуть забирати кошти із кредиток

За несплату комунальних рахунків, для українців готують серйозні санкції. “Піком заборгованості” прогнозують експерти лютий місяць.

В планах комунальників – суди з боржниками за “комуналку”, і навіть, за невеликі суми. Експерти рахують, що, “пік репресій» прийдеться на лютий, коли споживачі вже накопичать борги, та не матимуть змоги платити за оновленими тарифами.

Економісти рахують, що “астрономічні рахунки”, незможе оплачувати близько половини громадян, котрим не вдалось оформити субсидії.

Надавачі комунальних послуг, будуть боротися із всіма боржниками новими методами. Відомо, що «теплокомуненерго і “водоканали” уже давно приватні структури, і вони оголосять війну, навіть самим дрібним боржникам – повідомив юрист.

До того ж, Нацбанк надав приватним виконавцям дієвіші засоби, посеред них – можливість стягувати борги із банківського рахунку громадянина-боржника.

Нацбанк України вже підготував зміни до інструкцій, якими передбачено, право приватних виконавців, на накладення арешту і примусове списання коштів.

Зможуть зняти борг навіть із кредитного рахунку, якщо там знаходиться сума, яка перевищує розмір їхнього боргу. Арештовувати із кредитної картки кошти «мінусові» (навіть, якщо дозволяє таке ліміт) банківська установа немає права.

Зміни стосуються й інших “боргових санкцій”. Керівництво держави збільшило суму боргу, після якої, можна вилучити житло у боржника «комуналки». Раніше позбутись нерухомості можна було, коли борг перевищував 14 500 гривень, то тепер, цю суму збільшили в два рази – до 29 000 гривень.

Напевне, це одне єдине послаблення для боржників по комуналці?! Раніше ж, після рішення суду, боржнику давалось до 7 днів на сплату боргу. Тепер, боржник зобов’язаний майже в день після суду, розрахуватись за компослуги.

Приватні виконавці мають відкривати справу, не пізніше наступного дня, опісля рішення суду. А якщо, у боржника виявлено інше майно, то не пізніше ніж на 5 день, має відбутись арешт і опис.

Іще один запобіжний захід – звернення в суд, із проханням заборонити перетинати межі України боржнику. Суди дуже активно приймають рішення в користь комунальних підприємств, якщо мова йде про такі борги.

комунальні борги

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *