Сталін увійшов до 5 кумирів ХХ століття у росіян

гагарін-висоцький-жуков

Рейтинг головних кумирів минулого століття очолив космонавт Юрій Гагарін, друге місце віддали співакові, поетові і актору Володимиру Висоцькому, на третьому – маршал Радянського Союзу Георгій Жуков.

Згідно з опитуванням Всеросійського центру вивчення громадської думки (ВЦИОМ), за Гагаріна проголосувало близько 44% опитаних. 28% респондентів віддали свої голоси Висоцькому, 27% – Георгію Жукову.

В першу десятку кумирів росіян також увійшли – генералісимус СРСР Йосип Сталін, балерина Майя Плісецька і письменники – Лев Толстой та Олександр Солженіцин.

На сайті відзначається, що опитування було приурочено до 80-річчя від дня народження Висоцького, який залишається для росіян одним з кумирів XX століття на протязі 20 років. За даними опитування, ім’я радянського барда знайоме майже кожному жителю країни, а 92% відзначають, що його творчість залишила у них позитивні враження.

Серед найбільш пам’ятних робіт Висоцького в кіно учасники опитування назвали ролі у фільмах «Место встречи изменить нельзя» і «Вертикаль». Найбільш популярними піснями стали «Пісня о друге», «Скалолазка» і «Кони привиредливые.

Володимир Висоцький – автор і виконавець понад 600 пісень, актор Московського театру драми і комедії на Таганці, у 1986 році посмертно отримав звання заслуженого артиста РСФСР, а у 1987-му Висоцькому була присуджена Державна премія СРСР. 25 січня виповнилось 80 років від дня народження співака, поета і актора.

gagarin

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *