Серед російських олігархів почалася паніка – преса Британії

преса-зарубіжна

Законопроект про нові американських санкції є бомбою уповільненої дії для Дональда Трампа і Володимира Путіна, пише оглядач Guardian Наталі Нугеред.
Росія дуже хотіла б позбавитися від міжнародних санкцій, накладених у 2014 році після військового вторгнення і анексії частини території України. Їх особливо не обговорюють в Британії, але вони важливі“, – пише автор.

Однією з тем обговорень відомої зустрічі в червні 2016 року, між представниками Росії і членами виборчої команди Трампа, серед яких був і Трампмолодший, стало полегшення санкцій.

Хілларі Клінтон займала посаду держсекретаря, коли були введені санкції. Це стало однією з важливих причин, чому путінська система і її армія хакерів, ботів і тролів робила все можливе, щоб її дискредитувати, пише Нугеред.

Але Володимиру Путіну потрібно зняття європейських санкцій нітрохи не менше американських. Російські гроші заполонили Європу. У книзіРосія і західні крайні правіполітолога Антона Шеховцова проводить чітку паралель між підтримкою Кремлем популістських рухів в Європі і засудженням їх лідерами санкцій проти Росії, повідомляє газета.

Поки ситуація розвивається повільно, але в лютому може дійти до точки кипіння, коли, швидше за все, буде схвалений новий законопроект, що передбачає введення нових великих санкцій. Дональд Трамп з небажанням підписав його в серпні після того, як документ був практично одноголосно схвалений палатою представників.

У ньому, зокрема, говориться, що до лютого 2018 року адміністрація США повинна надати детальний звіт в конгрес, в якому будуть названі найвпливовіші олігархи Росії, їх відносини з Путіним, докази корупції, приблизна оцінка їх станів і джерела доходів.
Відносно багатьох можуть бути введені персональні санкції, що серед іншого передбачає заморожування активів і заборону на поїздки, зазначає Нугеред.

Уважно вивчать не тільки найбагатші росіяни, а й їхні сім’ї, а також всі, з ким вони ведуть справи на Заході. Таким чином, масштаб нового законопроекту перевищує всі попередні заходи, що приймалися щодо наближених Путіна. У тому, що стосується санкцій, і в залежності від його реалізації, у нових заходів є потенціал дестабілізувати режим, а не тільки стати дрібною неприємністю для кількох людей в оточенні Путіна, вважає Guardian.

Як результат, серед російських олігархів почалася паніка. Колишній помічник держсекретаря в адміністрації Барака Обами Ден Фрайд, який нині працює в аналітичному центрі Atlantic Council, недавно розповів мені, що раніше нічого подібного він не бачив. Російські олігархи пачками висаджуються в Вашингтоні з лобістами та юристами , щоб зрозуміти, чого їм чекати “, – пише оглядач.

Вони хочуть знати, чи буде складено чорний список з іменами“, – наводить видання слова Фрайда, який відчуває розпач в їх діях. За даними газети Moscow Times, російські багатії не знають, як нівелювати прийдешні збитки. Деякі юридичні фірми рекомендують клієнтам оформити розлучення з дружинами і зареєструвати всі свої активи на їх ім’я, щоб зберегти свої кошти, повідомляє газета.

Персоніфіковані санкції, спрямовані проти олігархів, створюють проблему для влади Путіна. Росія є авторитарною клептократією. Відданість еліт президенту багато в чому грунтується на захист, яку він може їм гарантувати. Путін готується до перевиборів, призначеним на березень, але йому необхідно упевнитися, що побудована ним система управління залишиться в цілості.

Олігархам неприємні санкції, особливо ті, зза яких їм стає складніше насолоджуватися своїми засобами, виведеними за кордон. Російський істеблішмент може співати в унісон пісню патріотизму, але жити він в основному віддає перевагу за межами Росії, прекрасно розуміючи, що права на власність найкраще гарантовані в місцях, де править закон, пише автор.

Той, хто сумнівається в тому, який шок може викликати цей законопроект, може згадати закон Магнітського 2012 року, який послужив чернеткою для більш великих санкцій, введених в 2014 році, а також нових санкцій, схвалених в цьому році.

У липні, виступаючи в юридичному комітеті сенату, бізнесмен Білл Браудер, який доклав чимало зусиль для появи закону Магнітського, чітко позначив, наскільки важливо для Путіна, щобсистема незаконного накопичення багатств працювала чітко“. Москва в свою чергу звинуватила Браудера в трьох вбивствах, щоб спробувати підставити впливового критика, відзначає газета.

Хоча Путін і популярний, але олігархи точно ні. Тим часом Трамп каже, що йому нема чого приховувати, і що він довіряє словам Путіна, який заперечує будьякі втручання, але на горизонті маячать санкції. “Росію вже дуже сильно обклали санкціями. … Вони були введені на дуже високому рівні, і це траплялося зовсім недавно. Зараз настав час повернутися до примирення“, – цитує президента видання.

Адміністрації Трампа ще належить повністю ратифікувати нові санкції. Є безліч ознак, що вона відтягує час і не поспішає з цим. Але годинник невблаганно цокає до дати в лютому, незадовго до російських березневих виборів. Між Трампом і Путіним понад 8 тис. км, але вони прекрасно чують їх цокання, резюмує автор.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *