Шкідливі люди з якими не варто спілкуватися

Є особливий тип людей, яких прийнято називати – “енергетичними вампірами”. Їх не повинно бути у вашому житті, але саме від них часом найважче позбутися.

Основна складність полягає в тому, що часто їх приймають за звичайних адекватних персонажів, з якими непогано уживаються практично всі. Проте є кілька звичок, які з головою видають токсичних і сигналізують про те, що потрібно втікати.

Пасивна агресія:

Токсичні люди відчувають себе краще, намагаючись змусити інших відчувати себе винуватими. Коронна “фішка” таких персонажів – сумнівні компліменти. Ви начебто чуєте від них образу, але не можете відповісти, тому що образу завуальовано під комплімент. Наприклад, «ти сьогодні на диво добре виглядаєш».

Відсутність сумнівів:

Вони ніколи не сумніваються в тому, що їх спосіб життя – єдино вірний. Тому своє життя вони кладуть на те, щоб переконати інших у цьому. Якщо вони вегани або, ще гірше, адепти якої-небудь релігії, вони не відстануть від тебе, поки не звернуть в свою віру. Причому робитимуть це так майстерно, що тобі скоро стане соромно поїдати невинних курчат, і жартувати на тему Ноєвого ковчега.

Обвинувачення інших:

Токсична людина ніколи не визнає, що в його бідах винен він сам. Набагато простіше звинувачувати всіх підряд, починаючи з батьків, які вселили комплекси, закінчуючи начальством, яке “самодурствує”. Ти не встигнеш помітити, як теж опинишся в чому-небудь винним, і навіть повіриш в це.

Правота:

Такі люди ніколи не помиляються. Принаймні вони ніколи цього не визнають. Вони нагромаджують навколо своєї точки зору стільки альтернативних фактів, що у тебе не залишиться сил з ними сперечатися, і намагатися хоч у чомусь переконати. Ця нездорова потреба завжди виявлятися правим кидається в очі в дрібницях. Наприклад, “токсичні люди” не шкодують про втрачений час в суперечці про те, який поп-корн смачніше. Поки ти не визнаєш, що солоний (хоча любиш солодкий), вони не заспокояться.

Драматичний розпал:

Токсичні люди обожнюють драматизувати. Вони просто жити не можуть без щоденного розіграшу уявлення з собою в головній ролі. І оскільки вони досвідчені маніпулятори, ти можеш подумати, що тобі відводиться особлива роль у цій виставі. Насправді вони просто домагаються твого розташування, щоб пізніше тебе використовувати. Тому не ведись на трагічні історії з життя, які «розумієш тільки ти».

Постійна брехня:

Оскільки “токсичні люди” не визнають своїх помилок, їх природний стан – брехня. Треба ж їм підтримувати стійкість свого всесвіту. А брехня – це настільки шкідлива звичка, що переходить навіть на дрібниці. Причому їх досить легко викрити. Але кожне окреме викриття сприймається як право людини на помилку. Щоб визначити патологічного брехуна, просто згадайте, скільки разів ви його ловили на обмані. Якщо більше трьох – справи кепські.

Немає співчуття:

У токсичних людей просто немає емпатії. Вони фізично не здатні співпереживати твоїм нещастям, і розділяти твої негаразди. Як це зрозуміти? По-перше, будь-яку твою спробу розповісти про твої проблеми вони переривають на півслові. По-друге, навіть якщо вони намагаються дати тобі поради – в цей момент вони говорять про себе, і свої проблеми.

zhinka-cholovik

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *